FORSSTROM HIGH FREQUENCY AB, yüksek frekans teknolojisini kullanarak PVC ve PU malzemelerinin kaynağı için makineler üretir ve satar.

FORSSTROM kurucusu , Willy Forsström , 1960'larda HF kaynak makinesi imalatına başlar. FORSSTROM Şirketi 1970 yılında kurulmuştur. Başlangıçta , üretim küçük ölçekli olarak başlar ama yıllar içinde şirketin kapsamlı aksesuar yelpazesi ve dahili olarak geliştirilen yazılımı ile , ileri teknolojiye dayalı HF kaynak ekipmanı ile dünyada  lider bir tedarikçi olma yolunda ilerlemiştir. 2000 yılından bu yana halka açık bir şirket olmuştur.

Başından beri , merkez , üretim , pazarlama ve satış İsveç'in batı kıyısında , Bohus ilçesinde , Lysekil pitoresk sahil kasabasında yer almaktadır. Şirket,  temsilcileri ve servis teknisyenleri ile küresel bir ağ yardımıyla makinelerini satmakta ve satış sonrası servis hizmeti sunmaktadır. Şirket, geniş uluslararası bir müşteri portföyüne sahiptir.

Müşterilerimiz, kamyon ve tekne örtüleri , brandalar , çadır , yapılar , şemsiye , havuz gömlekleri , reklam panoları , şişme ürünler , sıvı tankları , streç tavan , valf membranlar ve yağ bariyerleri gibi çok çeşitli ürün yelpazesinde üretim yapmaktadırlar.

Büyük gelişmeye rağmen , şirket iki nesildir FORSSTROM da aktif rol oynayan Forsström ailesi ile , bir aile şirketi olmaya devam etmektedir . Yıllar boyunca FORSSTROM’un  başarısına katkıda bulunan faktörler bugün bile hayati olmaya devam etmekte.