DAHMEN, çok iğneli kapitone makinelerinin (çift kilit dikiş makinelerinin yanı sıra zincir dikiş makineleri) lider bir üreticisi olarak Avrupa’da  ve küresel pazarda kurulmuştur. Dünya genelinde 800’den fazla makine satılmış ve faaliyete geçmiştir. Tüm parçaları Avrupa’dan satın alınır yaklaşık %95’lik kısmının oluşturan parçalar ise Almanya’dan.

Biz, müşterilerimiz için daima en iyi sonuçları arıyoruz.  Bu hedefe ulaşabilmek için kontrol mühendisliği ve otomasyon , malzeme , yüzey mühendisliği , iğne sistemleri ve ipliklerin yanı sıra, operasyon analizi ve danışmanlık gibi kendi uzmanlık alanlarında lider iş ortakları ve uzmanları ile işbirliği içerisinde görevimizi yürütmekteyiz. DAHMEN ayrıca çok sayıda ortak Ar-Ge projelerine de katılmaktadır. Ayrıca başarılı modellerimiz olan STEPPOMAT , ECOMAT , QUILTTRONIC , FASTTRONIC ve CHAINTRONIC  yanı sıra biz işlem ÖNCESİ VE SONRASI  için ek bileşenler ve ekipmanlar da  sunmaktayız. Buna ek olarak , müşterilerimiz kapitone makineleri için geniş bir portföyden aksesuar seçme şansına sahiptirler. Referans seçme, müşterilere mevcut tekstil makineleri jenerasyonu hakkında bir ön fikir edindirmenin yanında dünya çapında optimize edilmiş üretim akışları konusunda  kazanç sağlayacaktır .

DAHMEN , 50’lerde Avrupa’da çok iğneli kapitone makineleri  imalatını başlatan ilk öncü firmadır. İlk zamanlarda şirketin ismi  PARADIS ‘ti ancak daha sonra  1971’de şirketin ismini DAHMEN tekstil makineleri olarak değiştirdik . Avrupa’da ve dünya genelinde  kapitone makineleri konusunda lider bir üreticiyiz. Dünya çapında – şimdi DAHMEN denince akla yüksek kaliteli , yüksek performanslı çoklu iğneli kapitone makineleri ve teknoloji si, sürekli gelişim ve yenilik  gelmektedir .

1993 yılında Peter  Ringhut şirketi satın aldı ve daha fazla yenilik ve daha fazla müşteri odaklı hale getirdi. STEPPOMAT  model serisini de  kapsayan o zamanki mevcut ürün portföyünün yanı sıra yeni elektronik kontrollü modeller olan ECOMAT, QUILTTRONIC , FASTTRONIC  ve zincir dikiş makinesi CHAINTRONIC tanıtıldı. 50 yılı aşkın süredir biz sadece üretim ve kapitone makineleri dağıtımı konularında profesyonelleşmekle kalmayıp ayrıca proses optimizasyonu , fabrika ve lojistik düzeni , makine kurulumu açısından da danışman olarak müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Dünya’da herkes DAHMEN’i bilmeyebilir ama bilenler de bilir ki, DAHMEN makine tasarım ve üretimi konusunda benzersiz bir  know – how  bunun yanında DAHMEN’in üretim süreçlerini optimize deneyimi  konusunda da mükemmel bir kombinasyon olduğunu bilirler.